Tipy na výlet

V nejbližším okolí na vás čeká široká škála zajímavých míst, ve kterých si najde zcela jistě každý to své. Prvním z nich je např. Horská chata na Adamu (762 m.n.m.),vzdálena asi 2 km. Okouzlí vás svoji úchvatnou vyhlídkou do Kladské nížiny( na polské straně), dále můžete z tohoto místa obdivovat pohoří Kralického sněžníku, rozhlednu Suchý vrch , či vzdálený Praděd . Asi 3 km severozápadně odtud se nachází místo nazývané Zemská brána - kamenný pískovcový most posazený do nádherného, skalnatého údolí, jimž protéká říčka Divoká Orlice . Ta tvoří zároveň hranici se sousedním Polskem. Nedaleko mostu směrem po proudu, se nad řekou tyčí známá Pašerácká lávka . Vydáte-li se směrem na jih, pak po 7 km rozhodně nemůžete minout Pastvinskou přehradu , jedno z nejvíce vyhledávaných turistických míst orlicko ústeckého kraje. Tato famózní vodní nádrž je nejen oázou relaxace a odpočinku u vody, ale i kouzelným místem k rybolovu.

Také na milovníky vojenské historie čeká v tomto pohraničním pásu řada obdivuhodných míst. Linie betonových opevnění, se táhne od Králík až po Rokytnici v Orl.horách. 13 těžkých betonových pěchotních srubů se nachází přímo v katastru obce. Dva nejznámější objekty této legie vojenských opevnění, je dělostřelecká tvrz Bouda (14 km)a pevnost Hanička (13,5 km).

Nejde zapomenout na vyznavače cykloturistiky: je pouze na vás, zda nastoupíte hned u chalupy do cyklobusu , necháte se svézt např. na Šerlich a odkud se vydáte zpět po hřebeni Orl.hor, či "šlápnete do pedálů" rovnou od domu a vydáte se třeba za krásami sousedního Polska. Nejbližší hraniční přechod pro pěší a cyklisty je vzdálen pouhé 2 km směrem na Mladkov.

Jestliže rádi cestujete automobilem, lze využít hraniční přechod v Bartošovicích (8 km), nebo v Těchoníně(10 km).

Zajímavá místa v okolí:

Šerlich ZDE
Kralický sněžník ZDE
Zemská brána ZDE
Pašerácká lávka ZDE
Pevnost Hanička ZDE
Dělostřelecká tvrz Bouda ZDE
Vojenské muzeum Králíky: ZDE
Muzeum řemesel Letohrad ZDE
Skiareál Č.Petrovice ZDE
Rozhledna Anenský vrch ZDE
Pastviny ZDE
Čihák ZDE
Suchý vrch ZDE
Bartošovice ZDE
Rokytnice v O.horách ZDE
Říčky ZDE
Ski centrum Říčky ZDE
Ski centrum Dolní Morava ZDE
Divoká a Tichá orlice ZDE
Neratov ZDE
Tipy na výlet,cyklotrasy,zajímavá místa,praktické informace ZDE

Rozhledny v okolí:

Velká Deštná ZDE
Vrchmezí ZDE
Suchý vrch ZDE
Feistův kopec ZDE
Nový hrádek ZDE
Anenský vrch ZDE
Klepáč ZDE
Czerniec ZDE
Jagodna ZDE
Czarna Góra ZDE